Home|Sign In
Fall 2017 UNITED Segunda 'B'    (October 2017)
Standings | Schedule | News | Details | Player Stats | Track This League/Tournament Register Online

  Fall 2017 UNITED Segunda 'B' Standings Print
  GP  W  L  T  GF  GA  PTS  GD  WP 
Galaxy 11911552028350.818
Atl. Mineiros 11920722527470.818
El Ame 11812532326300.727
Latinos Unidos 11812482226260.727
Tejupilco 11722643723270.636
Los Halcones 11614452822170.545
Mundalein FC 11740512621250.636
Dep. Oaxaca 11623593121280.545
Club-Millenium 1164143431900.545
Bayern 1154247401770.455
Lagos 11560353615-10.455
FC Real 11452364614-100.364
Barbajanes 11470374912-120.364
Huanda 10460306012-300.400
Huandacareo 11371427610-340.273
Ham FC 1129030446-140.182
Durango 1118223655-420.091
P.S.G. 1119132764-440.091
bye game !!!!! 3120493-50.333
Agua Caliente 1109224562-320.000

  Fall 2017 UNITED Segunda 'B' Schedule Print
DateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
Sun-Oct 8   P.S.G. 4 - 6 Huandacareo Complete North Field Regular 
Sun-Oct 8   Ham FC 0 - 5 Latinos Unidos Complete North Field Regular 
Sun-Oct 8   Mundalein FC 2 - 4 Club-Millenium Complete South Field Regular 
Sun-Oct 8   Agua Caliente 0 - 3 Bayern Complete North Field Regular 
Sun-Oct 8   El Ame 4 - 3 Atl. Mineiros Complete South Field Regular 
Sun-Oct 8   Barbajanes 11 - 2 Durango Complete North Field Regular 
Sun-Oct 8   Dep. Oaxaca 3 - 3 FC Real Complete South Field Regular 
Sun-Oct 8   Lagos 0 - 3 Galaxy Complete South Field Regular 
Sun-Oct 8   Tejupilco 3 - 3 Los Halcones Complete South Field Regular 
Sun-Oct 15   Ham FC 2 - 1 Club-Millenium Complete South Field Regular 
Sun-Oct 15   Bayern 9 - 3 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Oct 15   Mundalein FC 9 - 0 P.S.G. Complete South Field Regular 
Sun-Oct 15   Lagos 7 - 3 Huandacareo Complete North Field Regular 
Sun-Oct 15   Dep. Oaxaca 1 - 4 Latinos Unidos Complete South Field Regular 
Sun-Oct 15   bye game !!!!! 4 - 3 FC Real Complete North Field Regular 
Sun-Oct 15   Agua Caliente 5 - 5 Durango Complete South Field Regular 
Sun-Oct 15   El Ame 1 - 5 Galaxy Complete North Field Regular 
Sun-Oct 15   Barbajanes 0 - 3 Tejupilco Complete South Field Regular 
Sun-Oct 15   Los Halcones 1 - 2 Atl. Mineiros Complete North Field Regular 
Sun-Oct 22   Ham FC 3 - 5 P.S.G. Complete North Field Regular 
Sun-Oct 22   bye game !!!!! 0 - 3 Bayern Complete North Field Regular 
Sun-Oct 22   Huanda 4 - 7 Latinos Unidos Complete South Field Regular 
Sun-Oct 22   Durango 2 - 9 Tejupilco Complete North Field Regular 
Sun-Oct 22   El Ame 9 - 1 Huandacareo Complete South Field Regular 
Sun-Oct 22   Atl. Mineiros 7 - 3 Club-Millenium Complete North Field Regular 
Sun-Oct 22   Barbajanes 0 - 3 Galaxy Complete North Field Regular 
Sun-Oct 22   Lagos 2 - 7 Mundalein FC Complete South Field Regular 
Sun-Oct 22   Dep. Oaxaca 3 - 7 Los Halcones Complete South Field Regular 
Sun-Oct 22   Agua Caliente 1 - 2 FC Real Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   Latinos Unidos 2 - 1 Atl. Mineiros Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   Bayern 8 - 0 Club-Millenium Complete South Field Regular 
Sun-Oct 29   Barbajanes 4 - 2 Huandacareo Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   Durango 1 - 4 Galaxy Complete South Field Regular 
Sun-Oct 29   Ham FC 1 - 2 Lagos Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   El Ame 4 - 2 Mundalein FC Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   FC Real 4 - 4 Los Halcones Complete South Field Regular 
Sun-Oct 29   bye game !!!!! 0 - 3 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   Agua Caliente 4 - 4 Tejupilco Complete North Field Regular 
Sun-Oct 29   Dep. Oaxaca 12 - 1 P.S.G. Complete South Field Regular 
Sun-Nov 5   Bayern 5 - 5 P.S.G. Complete South Field Regular 
Sun-Nov 5   Durango 0 - 4 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Nov 5   FC Real 3 - 5 Club-Millenium Complete South Field Regular 
Sun-Nov 5   Dep. Oaxaca 4 - 3 Lagos Complete North Field Regular 
Sun-Nov 5   Barbajanes 3 - 2 Mundalein FC Complete South Field Regular 
Sun-Nov 5   Atl. Mineiros 5 - 2 Ham FC Complete North Field Regular 
Sun-Nov 5   El Ame 4 - 4 Los Halcones Complete South Field Regular 
Sun-Nov 5   Tejupilco 5 - 3 Galaxy Complete North Field Regular 
Sun-Nov 5   Huandacareo 3 - 3 Bye game Complete North Field Regular 
Sun-Nov 5   Agua Caliente 0 - 4 Latinos Unidos Complete North Field Regular 
Sun-Nov 12   Mundalein FC 6 - 2 Durango Complete North Field Regular 
Sun-Nov 12   Los Halcones 5 - 2 P.S.G. Complete South Field Regular 
Sun-Nov 12   FC Real 7 - 1 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Nov 12   Bayern 1 - 11 Atl. Mineiros Complete South Field Regular 
Sun-Nov 12   Ham FC 2 - 4 Barbajanes Complete North Field Regular 
Sun-Nov 12   Latinos Unidos 4 - 4 Club-Millenium Complete North Field Regular 
Sun-Nov 12   Huandacareo 6 - 12 Tejupilco Complete South Field Regular 
Sun-Nov 12   Dep. Oaxaca 2 - 2 El Ame Complete South Field Regular 
Sun-Nov 12   Lagos 3 - 0 bye game Complete 1-A Regular 
Sun-Nov 12   Agua Caliente 2 - 3 Galaxy Complete North Field Regular 
Sun-Nov 19   Durango 1 - 5 Ham FC Complete South Field Regular 
Sun-Nov 19   Club-Millenium 9 - 3 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Nov 19   Barbajanes 1 - 5 Dep. Oaxaca Complete South Field Regular 
Sun-Nov 19   Tejupilco 4 - 6 Los Halcones Complete North Field Regular 
Sun-Nov 19   Galaxy 10 - 5 Huandacareo Complete North Field Regular 
Sun-Nov 19   P.S.G. 1 - 5 Latinos Unidos Complete South Field Regular 
Sun-Nov 19   Lagos 2 - 3 FC Real Complete North Field Regular 
Sun-Nov 19   Atl. Mineiros 10 - 2 Agua Caliente Complete South Field Regular 
Sun-Nov 19   Mundalein FC 3 - 0 Bye game Complete 1-A Regular 
Sun-Nov 19   El Ame 4 - 2 Bayern Complete South Field Regular 
Sun-Nov 26   Durango 1 - 10 Dep. Oaxaca Complete North Field Regular 
Sun-Nov 26   Latinos Unidos 3 - 3 Los Halcones Complete South Field Regular 
Sun-Nov 26   Huanda 3 - 0 Lagos Complete North Field Regular 
Sun-Nov 26   Club-Millenium 8 - 5 P.S.G. Complete South Field Regular 
Sun-Nov 26   Bayern 7 - 4 Barbajanes Complete North Field Regular 
Sun-Nov 26   FC Real 1 - 10 El Ame Complete South Field Regular 
Sun-Nov 26   Huandacareo 5 - 2 Agua Caliente Complete South Field Regular 
Sun-Nov 26   Atl. Mineiros 4 - 1 Mundalein FC Complete North Field Regular 
Sun-Nov 26   Galaxy 3 - 0 bye game !! Complete 1-A Regular 
Sun-Nov 26   Tejupilco 5 - 3 Ham FC Complete North Field Regular 
Sun-Dec 3   P.S.G. 4 - 7 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Dec 3   Tejupilco 3 - 4 Dep. Oaxaca Complete South Field Regular 
Sun-Dec 3   Durango 4 - 4 Bayern Complete North Field Regular 
Sun-Dec 3   Club-Millenium 5 - 3 Lagos Complete South Field Regular 
Sun-Dec 3   Huandacareo 1 - 7 Mundalein FC Complete North Field Regular 
Sun-Dec 3   Galaxy 2 - 1 Latinos Unidos Complete North Field Regular 
Sun-Dec 3   Atl. Mineiros 13 - 3 Barbajanes Complete South Field Regular 
Sun-Dec 3   Ham FC 3 - 4 El Ame Complete South Field Regular 
Sun-Dec 3   Agua Caliente 1 - 6 Los Halcones Complete North Field Regular 
Sun-Dec 3   FC Real 3 - 0 bye game !! Complete 1-A Regular 
Sun-Dec 10   Galaxy 3 - 3 Dep. Oaxaca Complete South Field Regular 
Sun-Dec 10   Huandacareo 7 - 6 Ham FC Complete North Field Regular 
Sun-Dec 10   FC Real 4 - 6 Atl. Mineiros Complete South Field Regular 
Sun-Dec 10   P.S.G. 3 - 6 Lagos Complete North Field Regular 
Sun-Dec 10   Latinos Unidos 6 - 4 Barbajanes Complete North Field Regular 
Sun-Dec 10   El Ame 8 - 0 Huanda Complete South Field Regular 
Sun-Dec 10   Tejupilco 6 - 3 Bayern Complete South Field Regular 
Sun-Dec 10   Club-Millenium 0 - 3 Los Halcones Complete North Field Regular 
Sun-Dec 10   Mundalein FC 7 - 3 Agua Caliente Complete South Field Regular 
Sun-Dec 10   Durango 3 - 0 BYE game !! Complete 1-A Regular 
Sun-Dec 17   Club-Millenium 4 - 3 Barbajanes Complete South Field Regular 
Sun-Dec 17   Huandacareo 3 - 12 Dep. Oaxaca Complete North Field Regular 
Sun-Dec 17   Latinos Unidos 7 - 2 Durango Complete South Field Regular 
Sun-Dec 17   Mundalein FC 5 - 3 Ham FC Complete North Field Regular 
Sun-Dec 17   Galaxy 16 - 2 Huanda Complete North Field Regular 
Sun-Dec 17   P.S.G. 2 - 10 Atl. Mineiros Complete South Field Regular 
Sun-Dec 17   Los Halcones 3 - 2 Bayern Complete South Field Regular 
Sun-Dec 17   Tejupilco 10 - 3 FC Real Complete North Field Regular 
Sun-Dec 17   El Ame 3 - 0 by game !!! Complete 1-A Regular 
Sun-Dec 17   Lagos 7 - 4 Agua Caliente Complete North Field Regular 
Sun-Jan 7   Club-Millenium  v  Durango Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 7   Barbajanes  v  P.S.G. Result Pending South Field Regular 
Sun-Jan 7   Ham FC  v  Sporting utd Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 7   El Ame  v  Los Halcones Result Pending South Field Postseason 
Sun-Jan 7   Latinos Unidos  v  Tejupilco Result Pending North Field Postseason 
Sun-Jan 7   Atl. Mineiros  v  Dep. Oaxaca Result Pending South Field Postseason 
Sun-Jan 7   Galaxy  v  Mundalein FC Result Pending South Field Postseason 
Sun-Jan 7   Huandacareo  v  Internacional Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 7   Agua Caliente  v  Lagos Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 7   Bayern  v  Morelia Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Huandacareo  v  Durango Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Club-Millenium  v  Internacional Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Ham FC  v  P.S.G. Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Atl. Mineiros  v  El Ame Result Pending South Field Postseason 
Sun-Jan 14   Barbajanes  v  Sporting utd Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Agua Caliente  v  Morelia Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Bayern  v  Lagos Result Pending North Field Regular 
Sun-Jan 14   Galaxy  v  Tejupilco Result Pending South Field Postseason 


Players
 TeamPlayer#GoalsAssists
1Tejupilcoluis hernandez 230
2Atl. MineirosLucas Isvenk 190
3Dep. OaxacaManuel Arellanes 150
4El Amenoe hernandez 140
5Dep. OaxacaCandido Zarate 120
6Los HalconesFernando Vazquez 120
7TejupilcoBryant Portillo 110
8Latinos Unidosmanuel hernandez 110
9Ham FCSteven Maldonado 100
10TejupilcoCarlos Azarte 100
11BayernIvan Herrera 80
12Dep. OaxacaAlex Ortega 80
13Dep. OaxacaGabriel Infante 80
14Latinos Unidoswilmer maldonado 80
15Club-Milleniummiguel monroy 80
16Bayernivan diaz 70
17Durangoramon frayre 60
18El AmeEdgar Benitez 60
19El AmeAlejandro Jasso 60
20LagosAlberto Jimenez 60
21Latinos UnidosCarlos Santos 60
22Los Halconesdavid mendoza 60
23HuandaRoberto Marcos 60
24Agua CalienteJuan Zavala 50
25El AmeChristian Jasso 50
26El AmeEric Benitez 50
27FC Real olgar medina 50
28Ham FCBaltazar Fernandez 50
29Lagosluis becerra 50
30Mundalein FCVladimir Manriquez 50
31Los HalconesJuan Hernandez 50
32Agua CalienteSergio Garcia 40
33Agua CalienteAlberto Peraza 40
34BayernHipolito Hernandez 40
35Ham FCanthony fajardo 40
36LagosLuis Bueno 40
37LagosFrancisco J. Álvarez 40
38Latinos Unidoslorenzo carranza 40
39GalaxyErnesto Fierro 40
40P.S.G.jesus quebrado 40
41Club-MilleniumALEJANDRO TERRAZAS 40
42Club-MilleniumGiovany Marquez 40
43Atl. Mineirosfelipe gomez 40
44Los HalconesLuis Garcia 40
45Los HalconesJuan Pedroza 40
46Agua Calientemarvin avila 30
47Agua Calienteluis moreno 30
48BarbajanesJonathan Pina 30
49Bayernreynaldo gonzalez 30
50BayernJose Rayon 30
51BayernCleto Vidal 30
52BayernAnselmo Rayon 30
53El AmeAntonio Larrondo 30
54FC Real Chritopher Medina 30
55LagosJose Aldana 30
56LagosFredy Ramirez 30
57Mundalein FCpablo servin 30
58Mundalein FCjose pacheco 30
59Club-Milleniumdaniel gil 30
60Club-MilleniumERICK BUENO 30
61HuandacareoMauricio Frutos 30
62Atl. Mineirosarmando gomez 30
63Atl. MineirosAlberto Chacon 30
64Agua CalienteGabriel Diaz 20
65BarbajanesMartin Roman 20
66BarbajanesManuel Lopez 20
67DurangoCarlos Jasso 20
68DurangoRony Castro 20
69El AmeLorenzo Aranda 20
70El AmeEdgar Flores 20
71FC Real cesar mujica 20
72Ham FCJuan Reynoso 20
73Tejupilcochritian martinez 20
74Latinos Unidosdavid santos 20
75Mundalein FCJulian Jimenez 20
76GalaxyTony Vega 20
77GalaxyJonathan Rico 20
78GalaxyFabian Albarran 20
79Club-MilleniumOrlando Lopez 20
80Club-MilleniumWilliam Trejo 20
81Club-MilleniumHugo Avila 20
82Club-MilleniumNarciso Marquez 20
83Atl. MineirosHector Gomez 20
84Atl. Mineirosemmanuel munoz 20
85Atl. Mineirosbenjamin cruz 20
86Los HalconesFernando Reyes 20
87Agua CalienteJuan pablo Garcia 10
88Agua Calientepedro zavala 10
89Agua CalienteAngel Jaimes 10
90Barbajanesmauricio morales 10
91BarbajanesDiego Lopez 10
92Dep. OaxacaPedro Infante 10
93Dep. OaxacaChristian Cazares 10
94Dep. OaxacaReynaldo Chavez 10
95DurangoErnesto Corona 10
96Durangoluis frayre 10
97Durangojavi frayre 10
98Durangorafael perez 10
99El AmeMiguel Nunez 10
100El AmeManuel Larrondo 10
101El AmeFelipe Montaño 10
102FC Real alex albarran 10
103FC Real Jose Montero 10
104Ham FCRogelio Escobedo 10
105Ham FCPedro Ayala Zamudio 10
106Ham FCjordan montes de oca 10
107Ham FCAlex Nambo 10
108TejupilcoSilverio Hernandez 10
109LagosLuis G. Álvarez 10
110Latinos UnidosVictor yoteco 10
111Mundalein FCCarlo Castillo 10
112Mundalein FCChristian Guerrero 10
113GalaxyGerardo Perez 10
114P.S.G.Cam Salgado 10
115Club-MilleniumJuan Sanchez  10
116Club-MilleniumJose Flores 10
117Huandacareosalvador nieto 10
118HuandacareoChristopher Gomez 10
119Atl. MineirosJuan Herrera 10
120Atl. MineirosIsaac Martinez 10
121Atl. Mineirosluis perez 10
122Atl. MineirosNiko Monroy 10
123Atl. MineirosAlex Renderos 10
124Huandaalfredo Jimenez 10
125HuandaJose Flores 10
126HuandaEfuarfo Ortiz 10
127HuandaConcepcion Mejia 10

 
  League Details
League Type: LeagueRoundRobin
Demographic: Mens
Division: Segunda 'B'
Sport: Indoor Soccer (Rules & Regulations)
Start Date: 10/8/2017
End Date: 1/21/2018
Status: InProgress
Team Fee:
Player Fee: $55.00
Other Fee Info:
More Info:
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2018 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use